[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Savy forumas • Temos rodymas - Palūkanų apmokestinimas
Puslapis 15

Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 20 Rgs 2014, 16:00
Gintaras
Sveiki,norėjau pasiteirauti dėl palūkanų apmokestinimo(palūkanos už paskolas apmokestinamos 15% GPM). Ar man reikę išsisaugoti sutarties sudarymo kopijas kad kai pildysiu pelno mokesčio deklaracija zinociau tiksliai,kada ir kiek investavau i tam tikra paskola ar tai viksta automatiškai? Beje kaip suprantu investuojant i viena iš paskolų sakykim 200lt o iš tos paskolos mėnesines grazos investuojant i kitas paskolas tai iš abejų paskolų bus nuskaitomas pelno mokestis?

Ir dar dėl neapmokestinamo pajamų dydzio. Jei sakikim dirbi uzseni ir tavo pajomos lietuvoje(gautos is paskolų palukanu) neviršija minimalaus neapmokestinamo pajamų didžio ar ir tuomet palūkanos yra apmokestinamos?

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 12:26
Aistė Savy
Kadangi šiuo metu dar laukiame tikslaus ir išsamaus atsakymo iš VMI dėl deklaravimo, atsakymą į Jūsų klausimą pateiksime kitą savaitę.

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 19:22
Gintaras
Dėkui,lauksime kitos savaites.

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 03 Spa 2014, 08:21
senelis
laba diena,gal jau yra atsakymas dėl palūkanų apmokestinimo?

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 03 Spa 2014, 08:48
Aistė Savy
Sveiki, VMI žada atsakyti spalio 9 dieną: kantriai laukiame.

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 10 Spa 2014, 09:12
Gintaras
Ar jau gavote atsakimą iš VMI?

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 10 Spa 2014, 15:51
Aistė Savy
Deja, dar ne: kai tik žinosime atsakymą - iš karto informuosime.

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 12 Gru 2014, 19:11
wordup
Sveiki,
Visu pirma, jeigu skolinate asmeniskai tai bus Gyventoju pajamu mokescio (GPM) klausimas, o ne pelno mokescio (PM).
Antra, kadangi jus skolinate tiesiai kitiems zmonems, manau SAVY nepranesineja VMI apie jusu suteiktas paskolas ir gautu palukanu sumas. Todel turesite patys deklaruoti kiek gavote palukanu. Meluoti neverta, nes VMI noredama gales gauti saskaitu israsus is SAVY ir matys labai tiksliai kiek uzdirbote. Jeigu norite optimizuoti mokescius reiktu tai daryti protingesniu budu.
Butu kitaip jeigu VMI laikytu, kad jus vistik skolinate SAVY, o SAVY perskolina kitiems. Turbut apie tai atsakymo ir yra laukiama is VMI. Manau, kad SAVY nesutiks su tokiu vertinimu, nes tada SAVY butu ir atsakinga uz paskolu grazinima, o pagal sio verslo modeli tai atsakomybe yra tik pas paskolos gaveja.
Trecia, duomenu apie suteiktas paskolas nebutina issaugoti, bet jeigu neissaugosite bus tik blogiau jeigu kada VMI pasidometu, nes neturesite kaip apsiginti jeigu VMI kazka ne taip bus suskaiciavusi. O klaidu pas VMI pasitaiko ir gana daznai.
Butu idealu jeigu pasibaigus metams SAVY galetu (kaip ir visi bankai daro) suformuoti online pazyma apie gautu palukanu sumas kiekvienam skolintojui. Labai smarkiai palengvintu deklaravima. O SAVY tai nesudarytu dideliu problemu, nes tai tik programavimo klausimas.
Kol kas tiek komentaru :)

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 15 Gru 2014, 16:14
123kompanija

Re: Palūkanų apmokestinimas

StandartinėParašytas: 16 Gru 2014, 11:40
romosimperatorius
Nesuprantu, kur čia tamsus miškas :roll: kai jau deklaruosi, nueisi prie paskolų ir pažiūrėsi prie kiekvienos, kiek iki metų pabaigos gavai palūkanų: ant popieriuko susirašysi, sudėsi ir įrašysi sumą deklaracijoj :roll: :mrgreen: