Asmenų, skolinančių per SAVY, apmokestinimas

Asmenų, skolinančių per SAVY, apmokestinimas

Standartinė Aistė Savy » 10 Lap 2014, 09:34

2014 Lapkričio 7d.
Vilnius

Neįpareigojanti nuomonė dėl asmenų, skolinančių per SAVY platformą, apmokestinimo

Siekiant tinkamai atsakyti į klausimus dėl pajamų, gautų iš skolinimo veiklos, apmokestinimo, UAB Bendras finansavimas (toliau- SAVY) yra kreipęsis į Valstybinę Mokesčių Inspekciją (toliau - VMI) dėl išaiškinimo pateikimo. Šio pranešimo dieną išaiškinimas į paklausimą iš VMI nėra gautas.
Padaugėjus per SAVY skolinančių asmenų klausimams dėl gautinų palūkanų apmokestinimo, dalinamės vieno iš asmenų gautu iš VMI išaiškinimu, skirtu asmeniui, skolinančiam per SAVY (pridedama 2 psl.).
Atkreipiame dėmesį, kad šis išaiškinimas nėra SAVY nuomonė, pozicija ir /arba įpareigojantis dokumentas per SAVY skolinantiems asmenims. Šiuo dokumentu dalinamės su tikslu parodyti VMI poziciją asmenų, užsiimančiu skolinimo veikla, atžvilgiu, kuris yra gautas vieno iš per SAVY skolinančių asmenų.
Asmenys, skolinantys ir besiskolinantys per SAVY platformą, sudaro paskolos sutartį/(-is) pagal Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 6. 870 straipsnį.

Esminiai išskiriami punktai:
- Individualios veiklos sąvoka apima savarankišką, tęstinę gyventojo veiklą, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitos ekonominės naudos.
- Reikia įvertinti visas aplinkybes, susijusias su paskolų teikimu – pvz. sudaromų sandorių dažnumą, tikslą gauti ekonominę naudą, paskolų dydį, uždirbamų palūkanų dydžio santykį su asmens kitomis pajamomis (ar tai yra ženklios asmeniui pajamos, ar ne) ir kt.
- Įvertinus visus požymius individualiu atveju reikia nuspręsti, ar reikia registruoti individualią veiklą ar ne.
- Gyventojo, vykdančio individualią paskolų suteikimo veiklą pagal pažymą, pajamos būtų apmokestinamos taikant GPMĮ 6 str. 3 dalyje nustatytą 5 proc. pajamų mokesčio tarifą.
- Pajamos, gautos iš atsitiktinių, vienkartinių sandorių, nelaikomos gyventojo individualios veiklos pajamomis. Todėl pagal vienkartinį paskolos sandorį gautos palūkanos nelaikomos individualios veiklos pajamomis ir apmokestinamos taikant GPMĮ 6 str. 1 dalyje nustatytą 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Gavus išaiškinimą iš VMI į pateiką paklausimą apie tai bus pranešta.

Prikabintas failas 2014_11_07_14_16_14_235.jpg nebepasiekiamas

Prikabintas failas 2014_11_07_14_16_27_617.jpg nebepasiekiamas
Prikabinti failai
2014_11_07_14_16_14_235.jpg
2014_11_07_14_16_14_235.jpg (315.7 KiB) Peržiūrėta 14009 kartus(ų)
2014_11_07_14_16_27_617.jpg
2014_11_07_14_16_27_617.jpg (204.77 KiB) Peržiūrėta 14009 kartus(ų)
Savy komanda
Aistė Savy

Re: Asmenų, skolinančių per SAVY, apmokestinimas

Standartinė Mantas9 » 11 Lap 2014, 14:56

Aišku, kad niekas neaišku. Man čia labai panašu į individualią veiklą.
Kadangi paskolos skaidomos, kiekvienas investuotojas jų turi daug, tad dažnumas - didelis.
Visa šios investicijos esmė - gauti finansinės naudos, veikla - savarankiška, tęstinė.

Subjektyviau - gautų pajamų santykis su kitom pajamom, pagal tai, veikiausiai ne, nes cia ar 100 ar 1000 tų palūkanų per metus iš pirmo žvilgsio neatrodo didelės su kitom pajamom.

Tai finale, arba amokestinama bus 15 proc. arba reikia registruoti IV ir moketi psd ir kitus mokescius, ir 5 proc nuo palukanu?

Ir klausimas del fiziniu asmenu galimybes teikti vartojimo kredita kitiems asmenims, nors vykdoma ir per tarpininka, bet skolintojas sutartyje tai fizinis asmuo, o fiziniams asmenis tokia veikla užsiimti lietuvoje bent jau draudžiama kaip suprantu.

Daug neišmanau šitoj srity, gal dėl to, bet man kyla labai daug neaiškumų.

Toks nekonkretus išaiškinimas man kelia nerima ir nebesinori kolkas tęsti investicijų kol nėra konkretaus atsakymo, dėl būtent šios platformos ir tokios veiklos skolinantiesiems, o čia kažkokios abstrakcijos.
Mantas9

Standartinė DainiusT » 12 Lap 2014, 13:32

Tiesiog dar nėra parengti teisės aktai tokiai veiklai reglamentuoti ir apmokestinti, todėl ir bandoma pritempti prie dabar esančių veiklų.

Taip ir turi būti - pirmiausia atsiranda nauji teisiniai santykiai ir tik po to sukuriami juos reglamentuojantys teisės aktai.
DainiusT

Standartinė romosimperatorius » 12 Lap 2014, 13:54

gerai čia vmi išsivartyt bando :D tikrai, aišku, kad niekas neaišku, ir kad jie patys nežino, ką daryt.

Mantai, aš pats dirbu ir pagal sutartį ir turiu individualią veiklą, tai iš IV nemoku PSD, nes darbdavys už mane sumoka ir užtenka to. Ta prasme nereikia kelis kartus mokėti, jeigu iš kažkur sumokama minimalus mokestis (90 lyg ir litų).

O 5 ar 15 procentų labai subjektyvu irgi... 5 geriau, tai manau prisidėsiu dar vieną veiklą prie savi IV ir tiesiog mokėsiu juos.
romosimperatorius

Standartinė Mazas_Inv » 12 Lap 2014, 14:20

5% butu tikrai gerai.
Mazas_Inv

Standartinė Mantas9 » 12 Lap 2014, 14:32

As kai nesusidures su tuo visu biurokratiniu mechanizmu tai man atrodo keblu :) kai neaisku ji butina ar tik pasirinktine, jei butina, tai gal kazkokia atmintine savy turetu parasyti, kas kaip cia turetu buti deklaruojama tokioj veikloj, kaip tas procesas vyksta, kokie visi mokesciai ir pan. Nors savy ir nekalti kad vmi neatsako konkreciai, bet testi veikla nieko nezinant irgi ne sprendimas. Dar isvis neatsakyta del tokios veiklos legalumo Lietuvoj
Mantas9

Standartinė romosimperatorius » 12 Lap 2014, 15:21

tai ir neatsakys Savy nieko kol nežinos,... Vistiek kažkaip bus sureguliuota ta veikla, čia gi nėra kokia nors nusikalsatama veikla, kad uždraustų :D žiūrėsim tik, kaip susitvarkys visas šitas reguliavimas, labai įdomu, tikrai :D

individualią veiklą įrsgistruot tai 10 minučių darbas internetu, nieko baisaus, juolab kad jeigu nevykdai veiklos tai nieko ta tau IV nereiškia, jei turi ir darbo sutartį kažkur (nekainuoja, jei nevykdai veiklos), bet man tik įdomiau, kuri čia ta veikla būtų pagal veiklų klasifikatorių :roll: yra tokia veikla "kitas kredito teikimas" (64.92), gal šita? Veiklų klasifikiatorius čia va yra https://www.lb.lt/ekonomines_veiklos_rusiu_klasifikatorius. Sudeklaruot gautas pajamas gegužės mėnesį tai tikrai nebus labai sunku, bus ten kokie tarkim max 100 Lt, tai 5 Lt susimokėt nėr bėda... Be to aš galvoju, kad vis tiek jeigu kas nors nutartų patikrint kaip čia kas vyksta, bent mano pačio šitas sudeklaravimas turėtų parodyt, kad aš "imuosi priemonių" ir moku mokesčius...
romosimperatorius

Standartinė Aistė Savy » 12 Lap 2014, 15:52

Sutinkame, kad ši informacija nėra konkreti, tačiau ja dalinamės norėdami suteikti visiems besinaudojantiems SAVY asmenims kuo daugiau informacijos.

Neįpareigojanti rekomendacija yra registruoti individualią veiklą, jeigu planuojate vykdyti skolinimo veiklą. Kaip ir pastebėjo romosimperatorius, individualios veiklos registravimas nepatogumų neturėtų sukelti.

Dėl skolinimo fiziniams asmenims - LR Civilinis kodeksas įtvirtina galimybę vieniems asmenims skolinti kitiems asmenims, todėl ir yra sudaromos paskolos sutartys. Mūsų vertinimu tai nėra vartojimo kreditų teikimas, ką gali atlikti tik juridiniai asmenys.
Savy komanda
Aistė Savy

Standartinė Kardas » 19 Lap 2014, 18:56

Būtų šaunu, jeigu teikdami ataskaitas apie sumas (mano investicijos) būtų nurodyta ne anuizuota įmoka, tačiau patikslinta, kiek sudaro palūkanos, kiek pagrindinė paskolos suma. Paskolos sutarties nuostata kad "mokama kartu" nepakankama pajamų paskaičiavimui ir deklaravimui.
Kardas

Standartinė Aistė Savy » 21 Lap 2014, 17:14

Ačiū už pasiūlymą, būtinai atsižvelgsime į Jūsų komentarą atnaujindami investuotojo skiltį.
Savy komanda
Aistė Savy

Grįžti į Savy dokumentai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių