VMI pajamų deklaracija

VMI pajamų deklaracija

Standartinė admin » 08 Bal 2016, 07:25

Sveiki!

Gavę raštišką informaciją iš VMI šiame naujienlaiškyje informuosime apie tikslią deklaravimo tvarką ir pateiksime deklaracijos pavyzdį. Po ilgo bendravimo su Valstybine Mokesčių Inspekcija buvo sutarti pagrindiniai deklaravimo ir mokesčių mokėjimo principai, kuriais su jumis dalinamės. VMI atsakymą su detalesne informacija pridedame prie šio naujienlaiškio.

Pagrindiniai principai dėl palūkanų apmokestinimo:

- Per platformą išmokėtos palūkanos yra B klasės pajamos, todėl jas deklaruoti ir 15% pajamų mokestį turi sumokėti investuotojai iki einančių metų gegužės 1 dienos.

- Pirmi mokestiniai metai yra už 2015, t.y. deklaravimo terminas yra iki 2016 gegužės 1 dienos.

- Apmokestinamos visos gautos palūkanos nuo pirmo cento. Pažymima, kad suma negali būti mažinama per kalendorinius metus patirtais nuostoliais (netekimais) dėl paskolų, kurių gavėjai nevykdo mokėjimų laiku.

- SAVY, pasibaigus kalendoriniams metams, iki vasario 15 dienos pateiks VMI deklaraciją FR0471 apie kiekvieno investuotojo gautas palūkanas ir jos atsispindės preliminarioje deklaracijoje. Už 2015 metus tokios deklaracijos nėra pateiktos, todėl sumas įrašyti turite patys. Nuo kitų metų visos sumos bus preliminarioje deklaracijoje.

Dėl individualios veiklos registravimo:

- Skolinimas per Platformą nėra pripažįstama individualia veikla. Atkreiptinas dėmesys, kad tai netaikoma skolinimui ne per Platformas. SAVY pateikia nuomonę tik dėl skolinimo per SAVY. Jeigu esate registravę individualią veiklą tik skolinimui per SAVY - joje prie pajamų rašykite nulius, nes pajamos iš palūkanų yra ne individualios veiklos pajamos.

Dėl pajamų, gautų už reikalavimo teisės prekybos, apmokestinimo ir individualios veiklos:

- Prekyba reikalavimo teisėmis per Platformą nėra pripažįstama individualia veikla.

- Pelnas, gautas iš reikalavimo teisių pirkimo ir pardavimo (t.y. pirkimas antrinėje rinkoje ir pardavimas antrinėje rinkoje arba investavimas pirminėje rinkoje ir pardavimas per antrinę rinką) yra B klasės pajamos. Jos deklaruojamos ir apmokestinamos taip pat, kaip ir palūkanos t.y. iki einančių metų Gegužės 1 dienos.

- Taikomas 15% palūkanų mokestis.

- Svarbu: Reikalavimo teisių prekybos pelnui yra taikoma lengvata, nustatyta visoms per mokestinį laikotarpį iš kito turto perleidimo gautoms pajamoms - t.y. iš skirtumo atėmus 2500 EUR. T.y. jeigu neturėjote jokio kito turto kuriuo prekiavote (tai nėra taikoma nekilnojamajam turtui ir vertybiniams popieriams) tai iš reikalavimo teisių pelnas bus mažinamas 2500 EUR suma. Jeigu vykdėte kitas operacijas, tai lengvata skaičiuojama kartu su kitomis pajamomis. Kiti daiktai tai gali būti iš esmės bet koks asmeninis turtas, bet kokie kilnojami daiktai, įranga, baldai, brangakmeniai ir t.t.

Dėl delspinigių apmokestinimo:


Pagal VMI išaiškinimą delspinigiai yra A klasės pajamos, todėl išskaičiuoti ir deklaruoti palūkanas turi Platforma. Prisipažinsime, realybėje nematome sprendimo kaip tai šiuo metu padaryti, mus toks išaiškinimas labai nustebino, todėl visus delspinigius ir toliau pervedinėsime jums tiesiogiai kol išspręsime kaip teisingai elgtis su delspinigių apmokestinimu. Apie tai informuosime atskirai, bet tai nedaro įtakos metinėms deklaracijoms.

Praktinė deklaravimo instrukcija:

Pavyzdį kaip deklaruoti palūkanas bei pajamas iš reikalavimo teisių perleidimo, parengė advokatų kontoros SORAINEN vyresnioji mokesčių teisininkė Rasa Mikutienė. Atsakomybės ribojimo tikslu informuojame, kad SAVY nėra mokesčių patarėjas ir konsultantas, todėl šias instrukcijas teikiame rekomendaciniais tikslais. Vadovaukitės preliminaria VMI parengta deklaracija, o iš kur imti sumas pateikiame apačioje.

Palūkanų deklaravimo instrukcija:

- Kur įrašyti pajamų sumą ir kt. informaciją žiūrėkite pridedamo PDF failo 3 psl. Palūkanos deklaruojamos priede P. Pasirinkite pavyzdyje nurodytus kodus. Gautų palūkanų sumą pasiimkite iš SAVY investuotojo paskyroje esančios "Mano investicijos" lentelės Skiltyje " Pelningumas" eilutėje "Uždirbtos palūkanos per 2015 m". Mokėtiną mokesčių sumą automatiškai apskaičiuos VMI sistema.

Reikalavimo teisių prekybos deklaravimo instrukcija:

Deklaruoti ir pildyti informaciją, nurodytą deklaracijos pavyzdyje 4/5 psl. reikia tik šiais atvejais (labai didelė tikimybė, kad jums to daryti nereikia):

- SAVY investuotojo paskyroje esančios "Mano investicijos" lentelės Skiltyje "Antrinė rinka" eilutėje "2015 m. antrinės rinkos pelnas/nuostolis" yra didesnė negu 2500 EUR suma;

- Jeigu vykdėte kitą prekybą ir jūsų VMI parengtoje preliminarioje deklaracijoje T priede yra nurodytos kitos prekybos sumos ir jūs manote, kad sudėjus gautą pelną iš kitos prekybos su 2015 m. antrinės rinkos pelnu (viršuje nurodytos eilutės duomenys) apmokestinama bendra suma yra didesnė negu 2500 EUR, t.y. pritaikius 2500 EUR lengvatą jums vis tiek reikės mokėti 15% mokestį.

Svarbu! Visais kitais atvejais T formos pildyti nereikia ir deklaruoti antrinės rinkos prekybos duomenų nereikia.

Kadangi šiuo metu esanti investuotojo paskyroje statistika nenurodo už kokią sumą pirkote reikalavimo teisių (nurodo tik už kokią sumą pardavėte ir kokią sumą uždirbote / praradote), todėl prašome susisiekti tik tuos investuotojus, kurie iš reikalavimo teisių prekybos uždribote daugiau negu 2500 EUR pelno ir tais atvejais, kai preliminarioje deklaracijoje pas jus nurodyta, kad iš kito turto uždirbote pelno, kurį sudėjus su iš antrinės prekybos gautu pelnu suma bus didesnė negu 2500 EUR. Šiais atvejais atskirai apskaičiuosime reikiamą deklaracijai deklaruoti sumą, už kurią pirkote reikalavimo teisių. Nuo kitų metų visos sumos bus apskaičiuotos automatiškai.

Kadangi veiklos apmokestinimo klausimas šiais metais užsitęsė, priminsime, kad nuo kitų metų platforma iki Vasario 15 dienos pateiks VMI deklaraciją, kurioje bus informuota kiek koks investuotojas uždirbo palūkanų ir pelno iš antrinės prekybos, todėl tokia informacija automatiškai bus pateikta jūsų preliminarioje pelno mokesčių deklaracijoje. Už 2015 metus deklaracijas irgi pateiksime, bet dar nežinome ar tai bus iki Gegužės 1 dienos, nes yra ypatingai didelis informacijos kiekis.


Tikimės kad instrukcija yra aiški ir primename, kad, deja, negalime konsultuoti jūsų bendrais deklaracijos pildymo klausimais, todėl prašome susisiekti tik tuos investuotojus, kuriems reikia suteikti informaciją, už kokią sumą jie pirko reikalavimo teisių, kad galėtų pildyti T formos priedą (kai antrinės prekybos pelnas yra didesnis negu 2500 EUR).

VMi išaiškinimą ir deklaracijos instrukciją rasite čia: https://goo.gl/OWOry0
admin
admin
Site Admin
 
Pranešimai: 35
Užsiregistravo: 23 Bir 2014, 11:38

Re: VMI pajamų deklaracija

Standartinė Buras » 26 Bal 2018, 22:55

Sveiki,

gal galėtumėte patikslinti deklaravimo tvarką šiais metais?
Buras
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 26 Bal 2018, 22:52
Miestas: Klaipėda

Grįžti į Apie investavimą: VMI pajamų deklaracija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias