7 patarimai automatinių profilių valdymui | Tarpusavio skolinimo platforma SAVY

Šiuolaikinėje investavimo aplinkoje greitis ir patogumas yra itin svarbūs. Automatinis investavimas – vienas efektyviausių būdų užtikrinti, kad Jūsų lėšos dirbtų nuolat, be papildomų pastangų. Net 8 iš 10 SAVY investuotojų naudojasi šiuo įrankiu, nes jis padeda nepraleisti geriausių investavimo galimybių. Daugiau nei du trečdaliai paskolų finansuojamos būtent automatinių profilių pagalba, tad neturint šio įrankio paskolų pasirinkimas gali būti labai ribotas.  

Pateikiame septynias praktiškas rekomendacijas, kaip efektyviai naudotis automatiniu investavimu.  

1. Profiliai pagal paskolos tipą ir dydį. Susikurkite profilius visiems paskolų tipams – vartojimo paskoloms iki 10 000 Eur, virš 10 000 Eur ir verslo paskoloms. Tai užtikrins didesnę investicijų diversifikaciją.

2. Profilių skaičius. SAVY platformoje galite turėti iki 20 profilių, tačiau didesnis profilių skaičius ne visuomet didina Jūsų šansus. Investavimo eilė susidaro pagal Investuotojo ID, o ne pagal automatinio investavimo profilių kiekį. Kitaip sakant, visuomet investuos tik vienas Jūsų turimas automatinio investavimo profilis, kad ir kiek jų turėtumėte. Investuos tas profilis, kuris atitiks paskolos kriterijus ir bus sukurtas anksčiausiai. Statistika rodo, kad vidutiniškai vienas aktyvus investuotojas turi 2,4 profilius.

3. Svarbiausi kriterijai. Automatinius profilius galite susikurti taip, kad jie atitiktų Jūsų investavimo strategiją. Yra labai platus kriterijų pasirinkimas, tačiau daugeliui investuotojų svarbiausi yra šie: paskolos tipas (vartojimo ar verslo) ir suma, paskolos reitingas, palūkanos ir trukmė. Taip pat galite nustatyti tam tikrus reikalavimus paskolos paskirčiai bei paskolos gavėjo lyčiai, pajamoms ir amžiui. Būtinai turite nustatyti kokią sumą investuosite į vieną paskolą ir kiek iš viso lėšų planuojate investuoti su konkrečiu profiliu.

4. Profilių diferencijavimas. Verta diferencijuoti profilius ne tik pagal paskolos tipą, bet ir skirtingus reitingus. Geriausia pavadinti profilį taip, kad aiškiai suprastumėte – pagal reitingą, mažiausią palūkanų ribą ar paskolos dydį. 
 
5. Profilių higiena. Nekurkite naujo profilio, jei galite pakoreguoti šiuo metu nenaudojamo profilio nustatymus. Atkreipiame dėmesį, kad nėra galimybės ištrinti jau sukurtų profilių, todėl kurkite naują profilį, tik jei neturite nenaudojamų. 
 
6. Nuolatinis stebėjimas. Jei per 2 savaites profilis nesuinvestavo, peržiūrėkite jo kriterijus. Pirmiausia rekomenduojame juos išplėsti – kuo automatinio investavimo profilio nustatymai bus platesni – tuo didesnė tikimybė, kad jie investuos dažniau. Taip pat įsitikinkite, kad profilis yra įjungtas, o sąskaitoje yra pakankamai lėšų. 

7. Maža gudrybė. Gali būti naudinga turėti du profilius su tokiais pačiais nustatymais, tačiau skirtinga, į vieną paskolą investuojama suma. Pavyzdžiui, jei Jūsų investicijos žingsnis yra 500 Eur, tačiau eilė atėjo tuomet, kai iki pilno sufinansavimo trūksta 150 Eur, galėtų investuoti profilis, kurio nustatymuose investicijos suma į vieną paskolą yra 100 Eur. Tiesa, tokiu atveju mažėja galimybė investuoti 500 Eur, nes atlikus investiciją, Jūsų ID keliauja į eilės galą. Taip pat primename, kad visada investuoja anksčiau sukurtas profilis. 

Kaip veikia investavimo eilė?

Visi investuotojai, turintys automatinio investavimo profilius, investuoja į paskolas pagal investuotojų eilę. T.y. investavus į paskolą, kuri atitinka visus investuotojo pažymėtus kriterijus, investuotojas keliauja į eilės galą ir procesas vėl kartojasi. Nepaisant to, kad paskola sutampa su pasirinktais automatinio investavimo kriterijais, gali būti, kad į ją investuos ne visi investuotojai, kurių automatinio investavimo kriterijus ji atitinka. Taip nutinka tuo atveju, kai paskola susifinansuoja anksčiau nei priartėja konkretaus investuotojo eilė.