Investuotojų fondas

Investuotojų fondas – kas tai?

Kas yra Investuotojų fondas? Tai yra bendru investuotojų interesu administruojama pinigų suma, kurios paskirtis – kompensuoti praradimus investuotojui, jei vartojimo paskolos gavėjas nevykdo įsipareigojimų (mokėjimų) 90 dienų iš eilės.

Kaip  sumažinti skolinimo riziką?

SAVY tarpusavio skolinimosi platforma sukūrė priemonę, kurios dėka galima sumažinti praradimų riziką – tai yra Investuotojų fondas. Idėja paprasta – pasirinkus investuoti į vartojimo paskolą su Investuotojų fondu dalis už paskolą gaunamų palūkanų mokama Investuotojų fondui, o nesėkmės atveju Investuotojų fondas kompensuoja investuotojui negrąžintą paskolos dalį bei susikaupusias palūkanas, o toliau – pats perima investuotojo teises ir vykdo skolos išieškojimą. Su Investuotojų fondu galima investuoti tik į vartojimo paskolas. 

Kaip finansuojamas Investuotojų fondas?

Investuotojų fondas finansuojamas iš palūkanų, kurias moka paskolų gavėjai. Tai reiškia, kad naudodamasis fondu investuotojas gauna mažesnę palūkanų normą, tačiau gali sumažinti riziką, jei Paskolos gavėjas susidurtų su mokumo problemomis.

Kokia yra galutinė palūkanų dalis, atitenkanti investuotojui, investuojant su Investuotojų fondu?

Palūkanų dalis, atitenkanti investuotojui, priklauso nuo paskolos metinės palūkanų normos:

Paskolos metinės palūkanosPalūkanų dalis atitenkanti investuotojui
24% ir daugiau12%
23%11%
22%11%
21%11%
20%11%
19%10%
18%10%
17%10%
16%10%
15%9%
14%9%
13%8%
12%8%
11%7%
10%7%
9%6%
8%6%
7%5%
6%5%
5%4%

Kokia yra fondui mokama palūkanų dalis?

Investuotojų fondui tenkanti palūkanų dalis, priklauso nuo paskolos metinės palūkanų normos:

Paskolos metinės palūkanosPalūkanų dalis mokama į fondą
24% ir daugiau12% ir daugiau
23%12%
22%11%
21%10%
20%9%
19%9%
18% 8% 
17%7%
16%6%
15%6%
14%5%
13%5%
12%4%
11%4%
10%3%
9%3%
8%2%
7%2%
6%1%
5%1%


Kokia nauda investuotojui?

Pagrindinė nauda skolinant su Investuotojų fondu yra ta, kad Paskolos gavėjui pradelsus mokėjimus 90 dienų, Investuotojų fondas kompensuoja ir investuotojui greičiau grįžta investuoti pinigai, t.y. likusi paskolos dalis su palūkanomis už 90 dienų laikotarpį. Įprastu atveju, skolinant be Investuotojų fondo, investuotojas gali tikėtis, kad skolos išieškojimo procedūra užtruks ženkliai ilgiau bei neaišku, ar pavyks atgauti visą skolą su palūkanomis.

Kokios rizikos skolinant su Investuotojų fondu?

Investuotojų fondas kompensuoja tol, kol fonde yra sukaupta lėšų. Jei nutiktų taip, kad ženkliai išaugus Paskolų gavėjų nemokumui tektų daugiau kompensuoti iš Investuotojų fondo ir dėl to Investuotojų fondas ištuštėtų, kompensavimas nusikeltų, iki kol fonde vėl atsirastų lėšų kompensuoti seniausiai laukiančiai išpirkimo paskolai ir reikalavimo teisėms pagal ją. Už laikotarpį, kuomet būtų laukiama kompensavimo – delspinigiai ar kiti mokesčiai Investuotojui nemokami.

Kada ir kaip vyksta kompensavimas?

Investuotojui kompensuojama tada, kai paskolos gavėjas nevykdo savo įsipareigojimų 90 dienų iš eilės. Tokiu atveju investuotojui yra išmokama paskolos gavėjo negrąžinta paskolos dalis ir susikaupusios palūkanos už 90 dienų laikotarpį – viskas, išskyrus delspinigius ir kitus mokesčius, jeigu tokių yra.

Geriausia yra tai, kad kompensavimas vyksta tiesiog automatiškai – investuotojui nereikia skambinti, tartis, rašyti prašymų, pildyti anketų ar rinkti dokumentus.

Kaip investuoti su Investuotojų fondu?

Investuoti su Investuotojų fondu yra paprasta – tereikia pažymėti varnele jūsų pasirinkimą. Tai galioja ir tuo atveju, jeigu renkatės automatinį investavimą – jūs tiesiog pažymite varnele savo pasirinkimą, ir toliau visoms investicijoms automatiškai bus taikoma Investuotojų fondo apsauga.

Kokia yra Investuotojų fondo struktūra?

Investuotojų fondo įmokas sudaro paskolų gavėjų mokamų palūkanų dalis, tenkanti į fondą, bei iš investuotojų išpirkti bei išieškoti įsiskolinimai t.y. negrąžinta įsiskolinimų dalis. Fondo išmokas sudaro mokėjimai investuotojams už nemokias paskolas ir susikaupusias palūkanas už 90 dienų laikotarpį.

Investuotojų fondo statistika