Investuotojų fondas

Investuotojų fondas – kas tai?

Kas yra Investuotojų fondas? Tai yra bendru investuotojų interesu administruojama pinigų suma, kuri funkcionuoja kaip saugumo garantas ir yra skirta apsaugoti investuotojus nuo rizikos.

Investuodamas žmogus patiki savo pinigus kitam ir prisiima tam tikrą riziką, ir niekas negarantuoja investicijų pelningumo. Tai – viena iš priežasčių, dėl kurios nemažai žmonių vengia investuoti, nes laiko investavimą itin rizikinga veikla.

Kaip apsaugoti investuotoją nuo rizikos? SAVY tarpusavio skolinimosi platforma sukūrė priemonę, kurios dėka galima investuoti saugiai ir apsidrausti nuo galimų praradimų – tai yra Investuotojų fondas. Idėja paprasta – dalis už paskolą gaunamų palūkanų mokama Investuotojų fondui, o nesėkmės atveju Investuotojų fondas kompensuoja investuotojui negrąžintą paskolos dalį bei susikaupusias palūkanas, o toliau – pats perima investuotojo teises ir vykdo skolos išieškojimą.
Su Investuotojų fondu galima investuoti į vartojimo paskolas. Naudojantis Sutelktinio finansavimo Investuotojų fondu, investuoti galima į sutelktinio finansavimo paskolas.

Kaip finansuojamas Investuotojų fondas?

Investuotojų fondas finansuojamas visų pirma iš palūkanų, kurias moka paskolų gavėjai. Tai reiškia, kad investuotojas gauna mažesnę palūkanų normą, tačiau taip apsaugo savo interesus nesėkmės atveju.

Kokia yra fondui mokama palūkanų dalis? Tai priklauso nuo keleto veiksnių, visų pirma, nuo to, kokia yra metinė palūkanų norma. Jei metinė palūkanų norma yra 14 proc. ir daugiau, investuotojui mokamos fiksuotos metinės 10 proc. palūkanos, o likusi palūkanų dalis pervedama į Investuotojų fondą. Jei metinė palūkanų norma yra mažesnė nei 14 proc., tuomet 4 proc. palūkanų pervedama į fondą, o investuotojui išmokama likusi dalis. Pavyzdžiui, jei metinė palūkanų norma yra 13 proc. – investuotojui mokama 9 proc. palūkanų, o 4 proc. palūkanų pervedama į fondą.

Kokia nauda investuotojui?

Pasirinkęs investuoti kartu su Investuotojų fondu, investuotojas gauna mažesnes palūkanas, tačiau apsaugo savo interesus nesėkmės atveju. Jei paskolos gavėjas pasirodo esąs nemokus, Investuotojų fondas kompensuoja investuotojo patirtus nuostolius, perima iš jo reikalavimo teises ir savo iniciatyva vykdo skolos išieškojimo procedūrą.

Kada ir kaip vyksta kompensavimas?

Investuotojo patirti nuostoliai kompensuojami tada, kai paskolos gavėjas nevykdo savo įsipareigojimų 90 dienų iš eilės. Tokiu atveju, investuotojui yra išmokama paskolos gavėjo negrąžinta paskolos dalis ir susikaupusios palūkanos – viskas, išskyrus delspinigius ir kitus mokesčius, jeigu tokių yra.

Geriausia yra tai, kad kompensavimas vyksta tiesiog automatiškai – investuotojui nereikia skambinti, tartis, rašyti prašymų, pildyti anketų ar rinkti dokumentus.

Kaip investuoti su Investuotojų fondu?

Investuoti su Investuotojų fondu yra paprasta – tereikia pažymėti varnele jūsų pasirinkimą. Tai galioja ir tuo atveju, jeigu renkatės automatinį investavimą – jūs tiesiog pažymite varnele savo pasirinkimą, ir toliau visoms investicijoms automatiškai bus taikoma Investuotojų fondo apsauga.

Kokia yra Investuotojų fondo struktūra?

Investuotojų fondo įplaukas sudaro paskolų gavėjų mokamos palūkanos bei iš investuotojų išpirkti bei išieškoti įsiskolinimai t.y. negrąžinta įsiskolinimų dalis. Fondo išplaukas sudaro mokėjimai investuotojams už nemokias paskolas ir susikaupusias palūkanas. Taigi, fonde kaupiamos lėšos, iš kurių, esant reikalui, kompensuojami investuotojų nuostoliai.

Teoriškai, galima situacija, kad konkrečiu atveju Investuotojų fonde nebus pakankamai pinigų, kurių užtektų padengti nemokias paskolas. Tokiu atveju, fondo prievolės išpirkti nemokias reikalavimo teises nėra atšaukiamos – jos tiesiog nusikelia vėlesniam laikui, t.y. kol fonde vėl susikaups reikalinga pinigų suma.

Investuotojų fondo statistika

Sutelktinio finansavimo Investuotojų fondo statistika

  

Investuotojų fondas – populiari priemonė

Investuotojų fondas padeda sumažinti investicijų riziką, todėl yra populiari priemonė tarp investuotojų, kurie nori „įdarbinti“ turimus pinigus, užsidirbti papildomai ir apsidrausti nuo praradimų rizikos. Šiuo metu Investuotojų fondo apsauga naudojasi apytikriai trečdalis visų aktyvių investuotojų.

Pamiršote slaptažodį?