Investavimas dažnai suvokiamas kaip sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas, tačiau tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platforma „Savy“ keičia požiūrį į investavimą. Platformos investuotojai aktyviai naudojasi autoinvestavimo įrankiu, kuris ne tik suteikia galimybę tiksliai planuoti investicijas, bet ir sutaupyti laiko, nes reikalingas operacijas pagal numatytus pasirinkimus atlieka investavimo robotas.
„Savy“ platformoje veikia apie 18 tūkst. skirtingų autoinvestavimo profilių. Autoinvestavimo įrankis leidžia susikurti unikalią investavimo strategiją. Klientai savo investavimo profilyje detaliai nurodo: į kokias ir kokio reitingo paskolas norėtų investuoti, kokią pinigų sumą skiria investicijai bei kokius kriterijus turėtų atitikti paskolos gavėjas.
„Norime paneigti stereotipą, kad investuoti sudėtinga. Dabar tereikia pervesti pinigus į investavimo sąskaitą ir investavimo robotas, pagal nurodytus kriterijus, pradeda dirbti už jus. Jau 9 metus dauguma mūsų investuotojų aktyviai naudojasi šiuo įrankiu, todėl beveik 80 proc. visų per platformą išduodamų paskolų susifinansuoja automatiniu būdu“, – sako Audra Kondrotė, „Savy“ ryšių su investuotojais komandos vadovė.
Autoprofilių nustatymai rodo, kad „Savy“ klientai vis aktyviau renkasi „lėtąjį investavimą“, kuomet savo investicijas planuoja ilgesniam laikotarpiui. Jeigu 2015 m. pageidaujamas investicijų termino kriterijus buvo 25 mėnesiai, tai 2023 m. terminas pailgėjo daugiau nei du kartus iki 53 mėnesių. Nuosekliai auga ir automatiniu būdu skiriama vidutinė investicijų suma į vieną paskolą. 2015 m. ji siekė 21 Eur., o 2023 m. išaugo daugiau nei dvigubai – beveik 50 Eur.
„Pastebime, kad investuotojai vis atidžiau planuoja savo investicijas ir tikrai nelaiko „visų kiaušinių vienoje pintinėje“. Todėl aktyviai paskirsto savo lėšas po skirtingus projektus. Kita vertus, tokia klientų elgsena liudija pasitikėjimą „Savy“ platforma bei gerėjančią klientų investavimo patirtį“, – teigia A. Kondrotė.
Dėmesys ilgalaikėms investicijoms atsispindi ne tik autoprofilių kriterijų nustatymo pokyčiuose, bet ir investuotojų portfeliuose, kurie apima automatiniu ir rankiniu būdu atliktas investicijas. Analizuojant investuotojų portfelius pastebėta, kad 2015 m. trumpo termino paskolos sudarė vidutiniškai 18 proc. visų investicijų, o 2023 m. šis rodiklis sumažėjo iki 7 proc. Tuo tarpu likę 93 proc. investicijų buvo nukreipti į ilgesnio nei vienerių metų laikotarpio paskolas. Taip pat mažėja naujų investuotojų, kurie antrinėje rinkoje parduoda savo investicijas anksčiau laiko.
2015 m. 17 proc. prie platformos prisijungusių naujų investuotojų naudojosi antrine rinka pirmaisiais investavimo metais, o 2023 m. tokių investuotojų buvo tik 6 proc.
„Antrinė rinka užtikrina likvidumą ir suteikia galimybę išsiimti investicijas anksčiau nei buvo planuota. Tad mažėjantis naujų investuotojų dalyvavimas antrinėje rinkoje rodo vis didesnę brandą ir suvokimą, kad investavimas yra ilgalaikis procesas. Tokia tendencija atskleidžia, jog mūsų investuotojai priima atsakingus sprendimus ir yra linkę laikytis nuoseklios investavimo strategijos“, – komentuoja A. Kondrotė.
Apie „Savy“
„Savy“ – pirmoji tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje, kuri sujungia žmones, norinčius pasiskolinti bei žmones, siekiančius prasmingai įdarbinti pinigus ir gauti aukštesnę grąžą. Platforma vadovaujasi atsakingojo skolinimo nuostatais ir yra prižiūrima Lietuvos banko. Nuo veiklos pradžios 2014 m. per platformą sufinansuota paskolų už daugiau nei 115 mln. Eur, o investuotojams išmokėta palūkanų suma siekia daugiau nei 17 mln. Eur. Šiuo metu platforma vienija daugiau nei 15 tūkst. aktyvių investuotojų ir per 200 tūkst. registruotų paskolų gavėjų.
Straipsnis publikuotas portale „Verslo Žinios“.