Investavimo kelionė „Savy“ investuotojui Voldemarui Kinčinaičiui prasidėjo nuo užsibrėžto tikslo susikurti nuolatinį pasyvių pajamų srautą, kad 55-erių metų galėtų išeiti į patogią pensiją ir nebedirbti. Pakalbinome, kaip jam sekasi šių tikslų siekti.
Kada išsikėlėte tikslą, kad norite išeiti anksčiau į pensiją?
Po 10 metų gyvenimo Olandijoje ir kelionių po Europą supratau, kad labiausiai norėčiau gyventi Lietuvos kaime, tad būdamas 45-erių pradėjau kurti finansinį pagrindą siekdamas įgyvendinti savo svajonę. Dar gyvendamas Olandijoje pradėjau investuoti į akcijas bei žemę, o kai 2020 metais grįžau į Lietuvą, atradau ir investavimą į tarpusavio skolinimą. Apskritai, galima sakyti, kad pradėjęs investuoti globaliai į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) biržą šiuo metu investuoju lokaliai.
Kuo jus sudomino investavimas į paskolas per tarpusavio skolinimo platformas?
Ši turto klasė patraukė savo paprastumu, aiškumu bei galimybe investuoti net ir nedidelėmis sumomis. Iš pradžių išbandžiau kone visas tarpusavio skolinimo platformas, tačiau su laiku atsirinkau 3 ir viena iš jų yra „Savy“ platforma.
Kas Jums labiausiai patinka investuojant mūsų platformoje?
Pirmiausia vertinu patogumą, laiką taupantį autoinvestavimo įrankį ir galimybę investuoti per „Payserą“. Iš tiesų prie savo paskyros jungiuosi netgi rečiau nei kartą per mėnesį, nes viską galiu matyti „Paysera“ programėlėje ir, esant poreikiui, panaudoti už investicijas gautą grąžą kitiems pirkiniams.
Kad jau paminėjote grąžą, kaip ją dažniausiai panaudojate?
Į investavimą žiūriu kaip į ilgalaikį procesą. Mano tikslas investuoti mažiausiai 10 metų į priekį ir pamiršti investicijas, todėl visas gautas palūkanas reinvestuoju ir pridedu dar.
Kokią sumą investavimui skiriate per mėnesį?
Buvau išsikėlęs tikslą investavimui skirti vidutiniškai po 500 Eur per mėnesį, tačiau dabar, kai didžioji dalis lėšų investuojama automatiškai, sunku pasakyti tiksliai, gali būti ir daugiau, ir mažiau.
Jei lėšas iš investicijų reinvestuojate, iš kokių pajamų gyvenate?
Pagrindinis mano pajamų šaltinis – žemės nuoma. Šių pajamų pakanka ir pragyvenimui, ir papildomam investavimui, kad jos generuotų grąžą ateičiai. Gera žinia ta, kad jau kitais metais išeinu į oficialią pensiją, tad mano tikslas beveik pasiektas 😊
Investavimas neatsiejamas nuo rizikos. Kaip vertinate savo toleranciją rizikai ir apetitą grąžai?
Aš stengiuosi rinktis saugų viduriuką. Šiuo metu mano „Savy“ portfelio vidutinė grąža yra apie 12%. Žinoma, visada norėtųsi uždirbti daugiau, tačiau, palyginus su indėlių palūkanomis bankuose, tai yra labai daug. Net ir kai kurių mano turimų akcijų grąža 5 kartus mažesnė, tačiau esu pasirinkęs kelių Baltijos šalių įmonių akcijas ir jas laikau, nes, kaip ir minėjau, nesiekiu parturtėti per naktį.
Nors informacijos apie investavimą yra gana nemažai, kai kuriems sunku pradėti investuoti. Ką patartumėte vis dar nesiryžtantiems?
Mano senelis galėjo įsidėti kažkiek santaupų į pagalvę ir ramiai gyventi. Dabar to nepakanka, nes infliacija labai greitai apkarpo santaupas, tad reikia pačiam rūpintis pinigų įdarbinimu. Jei kažkas galvoja, „ai investavimas – ne man“, reikia suvokti, kad tai gal nebūtinai įdomu, bet prasminga ir naudinga. Mano patarimas būtų pabandyti, atsirinkti, kas tinka labiausiai ir ne mažiau svarbu, surasti balansą tarp noro viską uždirbti, ir ramiai miegoti.