Socialiniai projektai

Tarpusavio skolinimosi platforma SAVY siekia būti socialiai atsakinga ir tiki, kad tai yra nenutrūkstamas procesas, todėl socialinė atsakomybė yra integrali mąstymo bei verslo vystymo strategijos dalis. Kas yra socialinė atsakomybė? Tai – bendrovės atsakomybė dėl aplinkos, kurioje veikia ir gyvena įmonės darbuotojai, partneriai, esami klientai, būsimi potencialūs klientai ir mes visi. Darnią, sveiką bei saugią aplinką SAVY kuria pradėdama nuo savęs – darbuotojai skatinami rūšiuoti atliekas, palaikyti fizinį aktyvumą, išlaikyti darbo ir poilsio pusiausvyrą bei tobulėti. Taip pat tarpusavio skolinimosi platforma remia įvairius socialinius projektus ir apjungia žmones socialinės paramos projektams finansuoti. Platforma jungia daugiau nei 11000 aktyvių investuotojų, kurie įdarbina savo pinigus, gauna grąžą ir, tam tikru momentu, vos vienu mygtuko paspaudimu gali paremti jiems patinkantį ir aktualų socialinį projektą.

Socialinės paramos projektų finansavimas – tai dar vienas svarbus žingsnis, kuris sujungia žmones – žmones, kuriems trūksta pinigų jų puikioms ir socialiai atsakingoms idėjoms realizuoti bei žmones, kurie nori ir gali šias iniciatyvas paremti.

SAVY tiki, kad jų pradėta veikla padės įtvirtinti mecenavimo tradiciją finansinių technologijų rinkoje. 

Mūsų projektai:

Parama Ukrainai

Reaguodami į sveiku protu nesuvokiamus įvykius Ukrainoje, jau pirmąją Rusijos pradėto karo dieną pakvietėme savo didžiulę investuotojų bendruomenę susivienyti, išreikšti paramą Ukrainai ir paaukoti nevyriausybinei organizacijai „Mėlyna ir geltona“, kuri teikia finansinę pagalbą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms kovoje su Rusijos agresija. Per keturias dienas surinkome daugiau nei 17 600 Eur, iš kurių 5000 Eur skyrė SAVY, o visas kitas lėšas paaukojo didžiulė SAVY investuotojų bendruomenė. Per pirmąjį mėnesį iš viso šiai organizacijai pervedėme jau daugiau nei 27 000 Eur, tačiau lėšų rinkimą tęsiame ir tęsime iki pat Ukrainos pergalės! Žinodami, kad laikas yra labai svarbus, surinktas lėšas organizacijai „Mėlyna ir geltona“ pervedame kiekvienos dienos vakare. Aiškiai ir griežtai pasisakome prieš Rusijos karinę agresiją ir kviečiame prisidėti prie Ukrainos kovos už mūsų visų laisvę, nes kartu galime daugiau! Prisijunkite ir Jūs čia.

Parama organizacijai „Gelbėkit vaikus“

Tarptautinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ nuo pat įkūrimo 1991 metais atstovauja vaiko teisėms, siekia jų įgyvendinimo kasdienybėje bei padeda vaikams, patiriantiems skurdą, smurtą ir kitas gyvenimo negandas. Organizacijos įkurtuose vaikų dienos centruose lankosi vaikai iš sunkumų patiriančių šeimų. Čia jie susiburia po pamokų, pavalgo, ruošia namų darbus, užsiima kūrybine ar edukacine veikla, o centrų darbuotojai padeda jiems ugdyti socialinius įgūdžius, gauti reikalingą pagalbą ir tiesiog džiaugtis vaikyste. Daugelio šių vaikų tėvai susiduria su finansiniais iššūkiais, tad SAVY subūrė savo investuotojų bendruomenę ir surinko lėšų kalėdinėms dovanoms nupirkti. Iš viso per kiek daugiau nei 24 valandas surinkta 2640 eurų. 500 eurų skyrė SAVY, o kitas reikalingas lėšas neatlygintinai paaukojo investuotojai. Visa suaukota suma skirta 162 vaikų svajonėms išpildyti per artėjančias Šv. Kalėdas.

Tapimas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rėmėju – dar vienas patvirtinimas, jog skoliname atsakingai ir atitinkame aukščiausius šios organizacijos standartus, taikomus veiklos skaidrumui ir atsakomybei.

Partnerystė su tarptautine organizacija „Gelbėkit vaikus“ prasidėjo nuo paramos sporto entuziasto Dariaus Vaičiulio, kuris yra ir SAVY akcininkas, ir žinomas Dakaro ralio šturmanas, ekspedicijos į Pietų ašigalį. Ši jo ekspedicija išskirtinė ne tik savo sudėtingumu: su savimi į Pietų ašigalį Darius neša svarbią žinutę – už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui. Tapęs nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ (Save the Children Lithuania) ambasadoriumi, jis kviečia visuomenę ir verslą prisidėti ir padėti sukurti geresnes galimybes siekti svajonių ir tikslų organizacijos kuruojamus vaikų dienos centrus lankantiems vaikams visoje Lietuvoje.

Socialinis projektas Santaros klinikoms paremti

Prasidėjus COVID -19 pandemijai, Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ inicijavo žmones ir įmones dovanoti ligoninėms reikalingą įrangą, kuri yra gyvybiškai svarbi gydant koronavirusu sergančius pacientus. SAVY neliko nuošalyje ir siekdama padėti mūsų šalies medikams ir gydymo įstaigoms, gelbėjančioms žmonių gyvybes, prisijungė prie „Stiprūs kartu“ iniciatyvos ir surinko 10,6 tūkstančius eurų, kurie buvo skirti Santaros klinikoms deguonies aparatams pirkti. SAVY skyrė šiam projektui 2000 Eur, o visą kitą sumą paaukojo mūsų investuotojai, prisijungdami prie šio kilnaus tikslo.

Snaigės žygio rėmimas

Snaigės žygis – tai Lietuvos keliautojų sąjungos organizuojamas sveikatingumo žygis slidėmis. Snaigės žygis pirmąkart surengtas 1962 metų, o nuo 1973 metų rengiamas be pertraukos kasmet. Tai – sveikatingumo renginys, kurio tikslas paskatinti žmones daugiau būti gryname ore ir daugiau judėti. Tokie žygiai organizuojami įvairiuose Lietuvos miestuose kasmet, priklausomai nuo orų, po kelis kartus per sezoną. Snaigės žygis yra kone masiškiausias sveikatingumo renginys Lietuvoje, o dalyvių skaičius siekia net iki 1500 žmonių.

2019 metais Snaigės žygio organizatoriai neteko simbolinės paramos, kurią gaudavo iš valstybės ir kuri būdavo panaudojama organizaciniams reikalams, tokiems kaip skelbimai, lipdukai, slidinėjimo trasų parengimas bei sužymėjimas ir kt. SAVY platforma, sužinojusi apie nutrauktą valstybės finansavimą, nusprendė prisidėti ir išgelbėti šią iniciatyvą.

SAVY ne tik skyrė vienkartinę paramą, bet inicijavo paramos rinkimą padedant SAVY investuotojų bendruomenei. Per SAVY platformą Snaigės žygiui buvo surinkta net 3000 Eur investuotojų bendruomenės lėšų.

SAVY parama kitiems socialiniams projektams

SAVY kviečia nevyriausybines organizacijas ar pavienius asmenis kelti svarbius klausimus – kalbėti apie idėjas, kurias reikia įgyvendinti, problemas, kurias reikia išspręsti, žmones, kuriems reikia padėti – ir kreiptis dėl paramos.
SAVY, norėdama paskatinti investuotojus, taip pat prisideda ir skiria paramą iš savo lėšų.

Ką daryti, norint kreiptis dėl paramos socialinėms iniciatyvoms?

Įvairių socialinių iniciatyvų organizatorius, kviečiame teikti paraiškas laisva forma aprašant poreikį, elektroniniu paštu: parama@savy.lt  

Gavus paraišką, ji bus vertinama pagal tai, kiek paraiškoje minima iniciatyva yra svarbi visuomenei ir kiek ji gali būti patraukli SAVY platformoje veikiantiems investuotojams. Atrinktos paraiškos yra pristatomos SAVY investuotojų bendruomenei, o bet kuris registruotas investuotojas gali paremti iniciatyvą 10 Eur arba didesne suma.

Paramos lėšoms jokie mokesčiai netaikomi, o visa surinkta suma yra pervedama paramos gavėjams.

Pamiršote slaptažodį?