5 dažniausiai užduodami klausimai apie automatinį investavimą

Automatinis investavimas yra itin patogus investavimo įrankis, padedantis susikurti pageidaujamą paskolų portfelį ir taupyti laiką. Automatiniu būdu susifinansuoja daugiau nei du trečdaliai paskolų, tad jei neturite automatinio investavimo profilių – nepastebėsite patrauklių paskolų ir praleisite galimybes gauti norimą grąžą. Žemiau dalinamės atsakymais į 5 dažniausiai užduodamais investuotojų klausimais apie automatinį investavimą.

1.Kodėl neinvestuoja į paskolą, nors paskola atitinka nustatytus kriterijus?

Visų pirma, pasižiūrėkite, ar nėra išnaudota investavimui skirta suma. Tai patikrinkite atlikdami šiuos žingsnius savo SAVY paskyroje: INVESTUOTI > AUTOMATINIS INVESTAVIMAS > SUKURTAS INVESTAVIMO PROFILIS /-IAI > VISA SKOLINIMUI SKIRTA PINIGŲ SUMA. Jei skolinimui skirtoje pinigų sumos eilutėje, suma kairėje pusėje atitinka sumą esančią dešinėje, tuomet padidinkite investavimui skirtą sumą dešiniajame langelyje ir spauskite mygtuką ATNAUJINTI AUTOMATINIO INVESTAVIMO NUSTATYMUS.

Jei kairėje pusėje suma yra mažesnė nei dešinėje, bet vis tiek neinvestuoja, pasižiūrėkite, koks yra minimalios investicijos dydis. Pavyzdžiui, jei investavote 500 EUR (suma kairėje), limitas yra 550 EUR (suma dešinėje), o pasirinkta investicijos suma yra 100 EUR – tuomet profilis neinvestuos tol, kol nepadidinsite investavimui skirtos sumos dešinėje mažiausiai iki 600 EUR.

Kai įsitikinsite, kad investavimui skirtos sumos pakanka, peržiūrėkite kitus automatinio investavimo profilio kriterijus. Automatinis investavimas vyksta tik tuomet, kai paskola atitinka visus investavimo kriterijus. Pavyzdžiui, negalėsite investuoti į C1 reitingo paskolą su 14 % metine palūkanų norma, jei savo nustatymuose pasirinksite investuoti tik į A arba B reitingo paskolas nuo 14 %.

2. Ką daryti, kad mano automatinio investavimo profilis/-ai investuotų kuo dažniau?

Atkreipiame dėmesį, kad reikia turėti atskirus investavimo profilius vartojimo paskoloms iki 10.000 Eur ir nuo 10.001 iki 30.000 EUR bei atskirą profilį verslo paskoloms. Kiekvienam profiliui pagal paskolos sumą ar tipą galite parinkti kriterijus pagal savo investavimo tikslus, tačiau kuo automatinio investavimo profilio nustatymai bus platesni – tuo didesnė tikimybė, kad jie investuos dažniau. 

3. Kaip vyksta automatinis investavimas?

Visi investuotojai, turintys automatinio investavimo profilius, investuoja į paskolas pagal investuotojų eilę. T.y. investavus į paskolą, kuri atitinka visus investuotojo pažymėtus kriterijus, investuotojas keliauja į automatiškai investuojančių investuotojų eilės galą ir laukia savo eilės. Nepaisant to, kad paskola sutampa su pasirinktais automatinio investavimo kriterijais, gali būti, kad į ją investuos ne visi investuotojai, kurių automatinio investavimo kriterijus ji atitinka. Taip nutinka tuo atveju, kai paskola susifinansuoja anksčiau nei priartėja konkretaus investuotojo eilė.

4. Ar tiesa, kad anksčiau automatinio investavimo profilius susikūrę investuotojai turi autoinvestavimo pirmenybę?

Tai netiesa, nes nėra jokios pirmumo eilės. Investuotojas su visais turimais autoinvestavimo profiliais stovi eilėje ir kai ateina investuotojo eilė yra patikrinami visi aktyvūs profiliai. Kai Jūsų profilis investuoja į vieną paskolą, į kitą investuos tik po to, kai apsisuks visas ratas. Visi automatinio investavimo profiliai yra vienoje eilėje.

5. Ar tiesa, kad jei turėsiu daugiau investavimo profilių, galimybių investuoti bus daugiau?

Tai netiesa, nes investavimo eilė susidaro pagal Investuotojo ID, o ne pagal automatinio investavimo profilių kiekį. Kitaip sakant, visuomet investuos tik vienas Jūsų turimas automatinio investavimo profilis, kad ir kiek jų turėtumėte. Investuos tas profilis, kuris atitiks paskolos kriterijus ir bus sukurtas anksčiausiai.