Nusprendėte remontuoti būstą – ką būtina žinoti?

Nors jaukius, tvarkingus ir modernius namus, į kuriuos būtų gera sugrįžti, nori turėti kone kiekvienas lietuvis, būsto remonto planai vis dar yra dažnai atidedami ateičiai. Pinigų trūkumas, laiko sąnaudos, galimi trukdžiai ir lūkesčių galimai neatitinkantys rezultatai lemia tai, kad dažnai remonto darbai pradedami tik esant kritinei situacijai.

Nepriklausomo nuostolių vertinimo eksperto Tauro Mičiudos teigimu, norint, kad būsto remontas nevirstų dideliu galvos skausmu ir būtų atliktas sklandžiai, reikia įvertinti keletą svarbių veiksnių. Kokie jie?

Remontas šaltojo sezono metu – geras būdas sutaupyti

Prasidėjęs ruduo ir artėjantis šildymo sezonas daugeliui asocijuojasi su sustojusiais remonto bei statybos darbais. Priešingai nei šaltuoju sezonu, atėjus pavasariui ir atšilus orams, nemaža dalis gyventojų pasiraitoja rankoves patys arba samdo profesionalus ir ryžtasi atnaujinti namus. Tačiau, ar tai yra geriausias pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti? Zalos24.lt vadovas T. Mičiuda įsitikinęs –  šaltuoju sezonu remontuoti būstą yra pigiau dėl išaugusios darbuotojų pasiūlos, bet tai supranta ne visi.

„Žmonės planuoja remontus vasarą, nes tada žada išvykti į sodus, sodybas, keliones. Suprantama, kad remontuojamame bute gyventi yra sudėtinga. Tačiau, jei remonto darbai būtų planuojami žiemą, darbo jėgos užmokestis būtų žymiai mažesnis“, – aiškina T. Mičiuda.

Svarbu įvertinti riziką

Raktas į sėkmingą būsto remontą – profesionalūs ir savo darbą išmanantys statybininkai ir meistrai. Nepriklausomo nuostolių vertinimo T. Mičiudos teigimu, renkantis darbuotojus, būsto savininkai susiduria su tam tikra rizika, kurią privalu įvertinti.

„Darbo jėgą – specialistus, meistrus, esančius rinkoje, reikia kažkaip susirasti. Mažiausiai rizikuoja tie, kurie ieško per pažįstamus, remiasi rekomendacijomis. Labiausiai rizikuoja ieškantys meistrų per skelbimus. Į būsimo meistro pasirinkimą reikia būtinai atkreipti dėmesį“, – teigia pašnekovas.

Dar vienas svarbus veiksnys – meistrų ir užsakovų vienodai suprantama atliekamų darbų kokybė. Specialistas taip pat siūlo nevengti susitarimus įtvirtinti raštu taip ateityje išvengiant nesusipratimų.

Nerašyta būsto remonto taisyklė

Prieš pradedant būsto remonto procesą atliekama darbų sąmata, pasak T. Mičiudos, paprastai išauga. Tai lemia keletas veiksnių: proceso metu užsakovo pageidaujami pakeitimai, kurių atlikimui yra reikalingos papildomos lėšos, o taip pat – netikėtumo faktorius.

„Tokie atvejai dažniausiai pasitaiko senos statybos namuose, kada patys statybininkai nežino, ką ras atidengę grindis, lubas pastogėje, galbūt ras supuvusias konstrukcijas, kurias reikės keisti. Tai veiksniai, apie kuriuos nežinojo nei savininkas, nei statybininkai, vertinę pradinę remonto kainą“, – aiškina ekspertas.

Išaugę būsto remonto kaštai gali sudaryti nemažai rūpesčių ir sukelti tikrą galvos skausmą. Savąja remonto patirtimi pasidalijęs 56-erių metų Romualdas iš Klaipėdos, pritrūkus pinigų, reikalingų remonto išlaidoms padengti, į pagalbą pasitelkė tarpusavio skolinimosi platformą SAVY.

„Paskolą gavau labai laiku, nes turėjome atsiskaityti su darbuotojais už remonto darbus, o atlyginimas buvo tik už poros savaičių“, – pasakoja klientas.

Namų remontui platformoje jau yra pasiskolinta daugiau nei 5 mln. eurų. Šie skaičiai rodo, kad tokios paskolos žmonėms yra itin aktualios. SAVY privalumas – suteikti klientams individualius skolinimosi pasiūlymus per itin trumpą laiką, nesinaudojant tradicinių finansinių įstaigų, tokių kaip bankai ar kredito unijos, tarpininkavimu. Tokiu būdu paskolų gavėjai gali pasiskolinti panašiomis sąlygomis, bet žymiai greičiau, o davėjai – gauti didesnę grąžą.

Užpildyti paraišką paskolai būsto atnaujinimui galite čia >>