Planuojate įsigyti automobilį? Štai ką privalote žinoti

Liaudyje naudoto automobilio pirkimas dažnai lyginamas su loterija. Rasti techniškai tvarkingą, nedaužtą ir finansines galimybes atitinkančią transporto priemonę nėra paprasta. Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis automobilį ir kaip išvengti dažnai pasitaikančių klaidų?

Perka katę maiše

Automobilio kaina, pagaminimo metai, techninė būklė, rida – renkantis automobilį žmonės dažniausiai vertina šias transporto priemonės charakteristikas. Marius Kuckailis, „AutoAgentas“ įkūrėjas, pastebi, kad to neužtenka norint sėkmingai išsirinkti transporto priemonę.

„Iš kur automobilis pirktas ar atvežtas, kas jį parduoda, kiek Lietuvoje važinėtas, kokios dalys buvo keistos ir t.t. – viskas yra svarbu tam, kad sudėliotum dėlionę ir pamatytum kuo aiškesnį paveikslą to automobilio, kuriuo domimasi“, – aiškina pašnekovas.

Specialisto teigimu, itin svarbu atsižvelgti ir į transporto priemonės saugumą, kurį ne visada atskleidžia savaime suprantami veiksniai.

„Žmonės perka naudotus automobilius atsižvelgdami į oro pagalvių skaičių, tačiau net nepasitikrina, ar jos fiziškai egzistuoja ir ar suveiks, kai to reikės. Liaudiškai sakant, perka katę maiše, tik – be katės“, – pabrėžia M. Kuckailis.

Apsisaugokite nuo klaidų

Bandymas tapti automobilių pirkimo ekspertu neturint reikiamų žinių, dažnai tampa didelių investicijų į nusipirkto automobilio remontą arba greito jo pardavimo už žymiai mažesnę kainą priežastimi.

Išskiriamos kelios taisyklės, kurios gali padėti išvengti problemų nusipirkus naują automobilį ir palengvinti patį pirkimo procesą.

1. Prieš perkant automobilį privaloma patikrini servise.
Tai leis jums sužinoti apie automobilio techninius trūkumus iš specialistų lūpų, ko galimai nepavyktų pamatyti patiems. Taip išvengsite nusivylimo pradėję naudoti nusipirktą transporto priemonę bei remonto išlaidų. Specialistų apžiūros metu rasti trūkumai gali tapti ir derybų dėl transporto priemonės kainos objektu.

2Naudinga patikrinti automobilio istoriją.
Pasitaiko atvejų, kai ir geriausi specialistai negali pasakyti, kaip automobilis, kurį svarstote įsigyti, buvo naudojamas praeityje. „Galbūt paaiškės, kad automobilis, kurį ketinate pirkti, kitoje šalyje buvo naudojamas kaip taksi“, – pabrėžia įmonės „autoDNA“, teikiančios automobilių istorijų ataskaitas, atstovas Darius Urbonas.

3. Apgalvokite, iš kur perkate automobilį.
Įmonės „AutoAgentas“ įkūrėjas M. Kuckailis pataria vengti masinių automobilių pardavinėjimo vietų, tokių kaip turgus ar kitokios pardavimo aikštelės. „Geriausia ir saugiausia pirkti iš paprastų žmonių, kurie tą automobilį naudojo bent jau kelis metus ir kuriems jis jau tikrai nebereikalingas, o ne atgabentas pardavimui“, – pataria pašnekovas.

Siūlo nebijoti prašyti pagalbos

Specialistai pastebi, kad lietuviai vis dar linkę per drąsiai pirkti ir per mažai domėtis tuo, ką perka. Nemalonių ir dažnai pasitaikančių klaidų nusipirkus brokuotą transporto priemonę būtų galima išvengti visus faktorius įvertinant racionaliai, o taip pat pasitelkiant šią sferą išmanančių žmonių pagalbą.

„Mūsų šalyje tikrai jau yra sukurta įrankių tam, kad būtų galima pasitikrinti automobilį prieš perkant, tiek mokamų, tiek nemokamų. Tereikia to nepamiršti ir išsirinkti jums patraukliausią pagalbos rūšį“, – teigia M. Kuckailis.

Nuo veiklos pradžios transporto priemonių įsigyjimui SAVY paskolino jau beveik 3 mln. eurų. Šie skaičiai rodo, kad skolintis automobiliui  žmonėms yra itin aktualu. SAVY privalumas – suteikti klientams individualius skolinimosi pasiūlymus per itin trumpą laiką, nesinaudojant tradicinių finansinių įstaigų, tokių kaip bankai ar kredito unijos, tarpininkavimu. Tokiu būdu paskolų gavėjai gali pasiskolinti panašiomis sąlygomis, bet žymiai greičiau.

Užpildyti paraišką paskolai transporto priemonės įsigyjimui galite čia >>