(ES) sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjo licencija - dar vienas platformos patikimumo ženklas | Tarpusavio skolinimo platforma SAVY

(ES) sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjo licencija – dar vienas platformos patikimumo ženklas

„Savy“ valdytojai UAB „Bendras finansavimas“ suteikta Europos Sąjungos (ES) sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjo licencija, kuri leis veikti visose ES valstybėse narėse pagal neseniai priimtame Reglamente (ES) 2020/1503 dėl Europos sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjų verslui (ESMA) nustatytą sistemą.

„Naujasis reglamentas užtikrins didesnę apsaugą ir skaidrumą investuotojams, o mums atveria tarptautines galimybes, todėl džiaugiamės, kad esame viena iš pirmųjų sutelktinio finansavimo platformų, gavusių naują licenciją“, – sakė „Savy“ vadovas Audrius Žiugžda.

Pasak A. Žiugždos, visoje ES vieningai veikiantis reguliavimas rodo sutelktinio finansavimo, kaip alternatyvaus finansavimo verslui, brandą, o investuotojams tai suteiks daugiau užtikrintumo renkantis verslo paskolų turto klasę į savo investicijų portfelį.

Pagal naująjį reglamentą investuotojai turės kur kas daugiau teisių. Siekiant sustiprinti patirties neturinčių investuotojų apsaugą atsiras apmąstymo laikotarpis, per kurį patirties neturintis investuotojas galėtų atšaukti pasiūlymą investuoti arba pareikštą susidomėjimą konkrečiu sutelktinio finansavimo pasiūlymu, nepateikdamas priežasties ir be jokių sankcijų. Vadovaujantis naujuoju reglamentu bus atnaujintos paslaugų teikimo sąlygos, o taip pat gali prireikti surinkti daugiau informacijos apie esamus investuotojus.

Sutelktinio finansavimo reglamentas keičia Lietuvos Respublikos sutelktinio finansavimo įstatymą, kuris nustos galioti lapkričio 10 d. Įmonės, kurios negaus šios licencijos, negalės teikti šių paslaugų.

Šiuo metu „Savy“ teikia paskolas verslui iki 50 000 Eur be užstato ir paskolas nuo 50 000 Eur iki 0,5 mln. Eur su nekilnojamo turto ar kito turto įkeitimu. Nuo 2019 metų, kai buvo pradėta sutelktinio finansavimo veikla, iš viso smulkiam ir vidutiniam verslui suteikta paskolų už 9 mln. Eur.